Prekybinių patalpų lubų glaistymas

Lubų glaistymas yra priešpaskutinis apdailos etapas, kurio metu yra siekiama išlyginti paviršiuje esančius nelygumus taip jį paruošiant galutinei apdailai. Dažniausiai yra glaistomi tinkuoti ir iš gipso plokštės sukurti paviršiai siekiant užtaisyti tarp tinko atsiradusius įtrūkimus, duobeles ar po gipso montavimo tarp plokščių atsiradusius sujungimo tarpus. Po lubų glaistymo darbų seka paviršiaus gruntavimas ir galutinės apdailos atlikimas.

Mes esame UAB „Synergy Supply“. Viena iš mūsų veiklos sričių yra komercinių objektų interjero apdailos darbų atlikimas. Atliekame tiek naujai pastatytų patalpų įrengimo, tiek senų patalpų remonto darbus. Lubų apdaila yra vienas iš sudedamųjų interjero įrengimo elementų. Lubų paviršiaus padengimas apdailos medžiagomis visų pirma apsaugo lubas nuo išorės veiksnių bei, antra, prisideda prie bendro interjero išbaigtumo.

Lubų glaistymas

Jeigu jau nusprendėte, kokio tipo lubų apdaila bus jūsų komercinėse patalpose, mes galime ją sukurti, tačiau jeigu dar neapsisprendėte, mūsų dizaineriai gali padėti jums sugalvoti lubų apdailos idėją ir tuomet mūsų specialistų komandai beliks ją įgyvendinti.

Prieš lubas padengiant pasirinkta apdailos medžiaga reikia atlikti eilę paruošiamųjų darbų. Visų pirma, lubos yra tinkuojamos arba prie jų tvirtinamos gipso plokštės. Po šio etapo seka lubų glaistymas. Nuo pasirinktos lubų dangos priklauso galistymo specifika bei naudojamas glaistas. Prekybinių patalpų lubų glaistymas reikalingas tinkavimo metu atsiradusiems nelygumams ir įtrūkimams paslėpti arba, jei buvo sumontuotos gipso plokštės, tarp jų atsiradusiems tarpams panaikinti. Taip pat lubos yra glaistomos lubų remonto metu, kai prieš tai nuo lubų pašalinus senus dažus susidarė paviršiaus nelygumai.

Yra keletas lubų paviršiaus kokybės paruošimo lygių. Kurį lygį naudoti priklauso nuo to, kokia galutinė lubų apdaila bus naudojama. Jei lubos bus dažomos, be jokios abejonės prieš jas dažant jos turi būti nuglaistytos aukščiausiu lygiu. Lubos dažniausiai yra dažomos šviesiomis spalvomis, smulkios tekstūros matiniais dažais, kurie ypatingai gerai išryškina paviršiuje esančius nelygumus.

Glaisto parinkimas priklauso nuo glaistomo pagrindo bei planuojamos lubų apdailos. Glaistai gali būti skirstomi į skirtus gipso plokščių siūlėms išlyginti, plonasluoksnius baigiamojo slonksnio glaistus, glaistus pagal sukietėjimo laiką, šlifavimo pobūdį ir kitus požymius.

Gruntavimas ir dažymas

Po lubų nuglaistymo paprastai seka lubų gruntavimas. Gruntas giliai įsigeria į lubų paviršių ant jo suformuodamas nematomą plėvelę, kuri nėra laidi drėgmei. Šis suformuotas paviršinis grunto sluoksnis yra reikalingas tam, kad lubų dažymo metu dažai pasiskirstytų ir į paviršių įsigertų tolygiai. Tolygiai įsigėrę dažai lubų paviršiui suteikia vienodą atspalvį, todėl lubas užtenka nudažyti vos vieną, du kartus, kad šios atrodytų tolygios ir vienodos spalvos.

Aukščiau pateikta informacija yra pažintinio pobūdžio ir nebūtinai jūsų atveju darbų seka ar technologijos bus taikomos, kaip buvo pateikta šiame tekste. Jei jums reikalinga konsultacija lubų glaistymo klausimais, su mumis galite susisiekti šioje svetainėje nurodytais kontaktais. Mūsų specialistai visuomet yra pasiruošę suteikti visą reikalingą informaciją.